zw30 lekkie elementy - maska itp. - group

Chcesz coś sprzedać ? Pisz a będzie Ci odebrane !
Awatar użytkownika
WojtekMR
Posty: 1345
Rejestracja: czwartek 20 mar 2014, 11:47
Model: ZZW30
Silnik: K20z4

zw30 lekkie elementy - maska itp. - group

Post autor: WojtekMR »

zgodnie z prośbą jaworjawor

potrzeba 3 osób, czyli jeszcze 2 oprócz mnie. ceny bardzo atrakcyjne - 400zł od sztuki maski/tylnej klapy. jak pisałem elementy do ae92 które chłopaki juz zrobili ważą ok 40% oryginału, czyli bardzo zacnie, jak lepsze wyroby z carbonu. Formy dwustronne, czyli sztywne elementy. Do wyboru żelkot biały albo czarny, ładnie wykonczone, gładkie jak lakier. Bonus jeszcze jest taki, że taką maske/klape można podziurawic i zamontowac aerocatche, kolejna redukcja maski na zamkach linkach itp. Jak będe mogł utworzyc odpowiedni temat to taki zaloże i wrzuce kilka fotek elementów od ae92

wstępnie po 400zł byłbym chętny na przód i tył

czy klapa nad silnikiem pod wpływem ciepła się nie odkształca, widzę lekki problem z odwzorowaniem otworów wentylacyjnych nad silnikiem - czy jest możliwość zmiany tego na coś łatwiejszego w wykonaniu? http://www.varis.co.jp/new_test/hp/vari ... a/mrs.html
Awatar użytkownika
gzoom
Posty: 373
Rejestracja: środa 26 mar 2014, 06:40
Model: ZZW30
Silnik: 1ZZ-FE
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: zw30 lekkie elementy - maska itp. - group

Post autor: gzoom »

O jakiej oszczędności wagi mówimy, tzn ile waży oryginalna maska, a ile będzie ważyła "tuningowa"?
jaworjawor
Posty: 302
Rejestracja: sobota 26 kwie 2014, 14:43
Model: SW22
Generacja: REV1
Silnik: 2ZZ-GE

Re: zw30 lekkie elementy - maska itp. - group

Post autor: jaworjawor »

w końcu mogę napisać coś więcej :) mam namiar na chłopaków, ktorzy zajmują się budowaniem gokartów, rajdówek i innych ciekawych rzeczy, z racji zimowej nudy zaczęli robić elementy blacharskie z włókna szklanego. Na pierwszy ogień poszedł zestaw do ae92, maska, klapa i błotniki - elementy oglądałem są naprawdę super jakości, powierzchnia wygląda jak lakier i jest niemal do odróżnienia od blaszanego oryginału. Masa elementów to ok 40% blaszanych, przy czym te z włókna są sztywniejsze :) ciekawostka jest taka że formy lakierują lakierem bezbarwnym, dzięki czemu gotowy element po wyciągnięciu ma fakturę skórki pomarańczy, jak lakier (widać to na fotkach). komplet do ae92 poszedł na pniu, teraz robią kolejne komplety a potem biorą się za ae86.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zbieram chętnych na zakup grupowy maski i tylnej klapy do zzw30, cena wstępnie ok 400zł za sztukę. Do wyboru żelkot biały lub czarny, do czarnego może być mała dopłata. Fabrycznie maska/tylna klapa ważą 10 i 9kg, z włókną powinny ważyć ok 4, 5 kg także do urwania ok 10kg. Oprócz tego plusem takich elementów jest to, że można jest łatwo "dziurawić" i można zainstalować aerocatche, dzięki czemu można jeszcze wywalić jeszcze zamki, dźwignie i cięgna do otwierania, kolejne kilogramy do urwania i koniec problemów z zacinającymi się zamkami :)

do wystartowania tematu potrzeba min. 3 chętnych, aby chlopakom chcialo się w ogóle robić formy. Osobiście mogę dać swoją maską i klapę do produkcji (mam jeszcze anglika na sprzedaż oprocz swojej w30), tylko muszę mieć deklaracji chęci żeby ruszyc z tematem
Awatar użytkownika
WojtekMR
Posty: 1345
Rejestracja: czwartek 20 mar 2014, 11:47
Model: ZZW30
Silnik: K20z4

Re: zw30 lekkie elementy - maska itp. - group

Post autor: WojtekMR »

a jak z mocowaniami?

wstępnie jestem chętny na 1xprzód i 1xtył w czarnym żelkocie -choć nie wiem jak zrobią te żaluzje nad silnikiem

ps. jak to czasowo jest do ogarnięcia?
jaworjawor
Posty: 302
Rejestracja: sobota 26 kwie 2014, 14:43
Model: SW22
Generacja: REV1
Silnik: 2ZZ-GE

Re: zw30 lekkie elementy - maska itp. - group

Post autor: jaworjawor »

pod mocowania są wtopione blaszki, w ktore można nagwintować otwory. czasowo nie wiem jak stoją, ale zapytam w najblizszym czasie. Musimy tylko znalezc jeszcze jednego chętnego. Ja też bym brał komplet w czarnym żelkocie
Awatar użytkownika
WojtekMR
Posty: 1345
Rejestracja: czwartek 20 mar 2014, 11:47
Model: ZZW30
Silnik: K20z4

Re: zw30 lekkie elementy - maska itp. - group

Post autor: WojtekMR »

jak sprawa się toczy?
interesuje mnie tył - myślę że można by zrobić 3 elementy za 1200zł i jeden będzie na sprzedaż
wydaje mi się że taki wzór http://www.yashu.jp/customize/images/enginehood1.jpg byłby łatwiejszy w realizacji
jaworjawor
Posty: 302
Rejestracja: sobota 26 kwie 2014, 14:43
Model: SW22
Generacja: REV1
Silnik: 2ZZ-GE

Re: zw30 lekkie elementy - maska itp. - group

Post autor: jaworjawor »

temat troche ucichł bo ostatnio mało czasu mam, kasy też ubywa w zastraszajacym tempie :lol: jak się ogarnę trochę i skończe projekt to pomyslimy, no i musi być kilku chętnych. Oglądałem ostatnio partie czarnych elementów do corolli e9 gti i naprawde super robota. Jeśli chodzi o inne wzory wycięć itp to na pewno będą to jakieś większe pieniądze za formę, ale myśle że do zrobienia
Awatar użytkownika
WojtekMR
Posty: 1345
Rejestracja: czwartek 20 mar 2014, 11:47
Model: ZZW30
Silnik: K20z4

Re: zw30 lekkie elementy - maska itp. - group

Post autor: WojtekMR »

ok poczekamy
z tymi innymi wycięciami chodziło o ułatwienie pracy - takie wąziutkie pręciki bedą chyba trudne w formowaniu
Awatar użytkownika
WojtekMR
Posty: 1345
Rejestracja: czwartek 20 mar 2014, 11:47
Model: ZZW30
Silnik: K20z4

Re: zw30 lekkie elementy - maska itp. - group

Post autor: WojtekMR »

i co umarło?
bo chętnie bym wkleił wyloty
Obrazek
jaworjawor
Posty: 302
Rejestracja: sobota 26 kwie 2014, 14:43
Model: SW22
Generacja: REV1
Silnik: 2ZZ-GE

Re: zw30 lekkie elementy - maska itp. - group

Post autor: jaworjawor »

a byłby ktoś chętny na kompozytowy hardtop? Bo z moich wyliczeń wynika ze to element na ktorym da się najwięcej zyskać, a właściwie stracic :) na tą chwilę miałbym dwoch chętnych, jeszcze jeden kolega się zastanawia i to wszyscy z poza tego forum. Oryginalny hardtop waży ok 22kg, z żywicy daloby sie zrobić 5-7kg, plus szyba z lexanu i jakies mocowania oraz uszczelki ok 2-3kg
ODPOWIEDZ