"Świeżyzna na bazarze"

Chcesz coś sprzedać ? Pisz a będzie Ci odebrane !
dietmar
Posty: 1
Rejestracja: piątek 24 paź 2014, 01:05
Model: Inny
Silnik: B6ZE

Re: "Świeżyzna na bazarze"

Post autor: dietmar »

BlindNomad
Posty: 323
Rejestracja: niedziela 23 mar 2014, 09:59
Model: SW20
Generacja: REV3
Silnik: 3S-GE
Lokalizacja: Krk

Re: "Świeżyzna na bazarze"

Post autor: BlindNomad »

bedekey pisze:http://olx.pl/oferta/toyota-mr2-mr2-199 ... 4b955f0c52

Niestety, nie chcą z niej nic sprzedać na części :cry:

Fajny hardtop:(
Awatar użytkownika
tinuviel
Posty: 640
Rejestracja: czwartek 13 sie 2015, 19:33
Model: ZZW30 FL
Silnik: 1zz turbo

Re: "Świeżyzna na bazarze"

Post autor: tinuviel »

http://allegro.pl/toyota-mr2-1-6-jedyna ... 09482.html

Fajna, może pomijając pomarańczowy środek ( i 1.6 w opisie) takiej właśnie szukam, no ale 32k zł za MR2 na naszym rynku to trochę przesada... wiem że to 2005 i ostatni wypust i wyszło wtedy chyba tylko koło 700aut... no ale mimo wszystko to już cena Boxstera czy S2000 :/ tak za 22-25 to bym się jeszcze skusił ale sprzedawca nie chce tyle opuścić.
Awatar użytkownika
JohnCreasy
Posty: 395
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 06:13
Model: ZZW30 FL
Silnik: 1zz
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: "Świeżyzna na bazarze"

Post autor: JohnCreasy »

To bierz s2000 jeśli myślisz,że za 32k dostaniesz dobrą sztukę...chyba angola w dobrym stanie a z kiera po lewej stronie to ulep maksymalny :) Porsche...to chyba też ma inne koszty utrzymania?
Widać sprzedający wie co ma a poza tym to polift z klimą,jakbym usłyszał,że ktoś do mnie dzwoni i oferuje zamiast 32k 22k to bym zapytał czy jest w miejscu bez okien i z miękkimi ścianami :mrgreen:
Denis
Posty: 1192
Rejestracja: piątek 21 mar 2014, 12:57
Model: AW11
Silnik: 0,9 Diesel V8
Lokalizacja: DZG - okolice Zgorzelca

Re: "Świeżyzna na bazarze"

Post autor: Denis »

Nic dodac, nic ujac...
Jak potrzebujesz części do SW20 - pisz, może coś znajdę ;) kontakt 785 270 420
Awatar użytkownika
tinuviel
Posty: 640
Rejestracja: czwartek 13 sie 2015, 19:33
Model: ZZW30 FL
Silnik: 1zz turbo

Re: "Świeżyzna na bazarze"

Post autor: tinuviel »

Widziałem w przyzwoitym stanie mr2 przed liftowe za 15k a nawet 12k zł... uważacie że płacenie dwa razy więcej bo polift jest ok? :) Rozumiem jeszcze żeby to było ogłoszenie kogoś z forum, z historią, wiadomo że zadbane, wiadomo że bez ściemy... "Widać sprzedający wie co ma " acha, tylko pisze że auto ma silnik 1.6 i żadnych szczegółów, no to chyba trochę nie wie co ma:D MR2 S to odpowiednik Mazdy MX5 NB, a ktoś ją sprzedaje w cenie MX5 NC, że już o porównaniu cenowym do MGTF nie wspomnę.
Denis
Posty: 1192
Rejestracja: piątek 21 mar 2014, 12:57
Model: AW11
Silnik: 0,9 Diesel V8
Lokalizacja: DZG - okolice Zgorzelca

Re: "Świeżyzna na bazarze"

Post autor: Denis »

Nie o to tutaj chodzi.

nie możesz komuś narzucać ile kosztuje jego auto, a ile konkurencja identycznych modeli czy też podobnych aut innych producentów. Sprzedający uznał taką kwotę za słuszną. Idąc Twoim tokiem myślenia można porównywać MR2 Turbo SW20 z Lotusem Esprit. Do właściciela Esprit wartego 100 000 zł składasz ofertę jak przypadku ZZW30 o ktorej pisałeś czyli ok 66% ceny wyjściowej (tj 66 000 zł) dlatego, że MR2 turbo SW20 o podobnej mocy i roczniku kosztuje 30 000zł.

O to nam chodzi.


P.S - chciałbym widzieć ZZW30 w przyzwoitym stanie za 12k. Kwestia rozumienia pojęcia "przyzwoitości"...
Jak potrzebujesz części do SW20 - pisz, może coś znajdę ;) kontakt 785 270 420
Awatar użytkownika
tinuviel
Posty: 640
Rejestracja: czwartek 13 sie 2015, 19:33
Model: ZZW30 FL
Silnik: 1zz turbo

Re: "Świeżyzna na bazarze"

Post autor: tinuviel »

Denis pisze:Nie o to tutaj chodzi.

nie możesz komuś narzucać ile kosztuje jego auto, a ile konkurencja identycznych modeli czy też podobnych aut innych producentów. Sprzedający uznał taką kwotę za słuszną. Idąc Twoim tokiem myślenia można porównywać MR2 Turbo SW20 z Lotusem Esprit. Do właściciela Esprit wartego 100 000 zł składasz ofertę jak przypadku ZZW30 o ktorej pisałeś czyli ok 66% ceny wyjściowej (tj 66 000 zł) dlatego, że MR2 turbo SW20 o podobnej mocy i roczniku kosztuje 30 000zł.

O to nam chodzi.


P.S - chciałbym widzieć ZZW30 w przyzwoitym stanie za 12k. Kwestia rozumienia pojęcia "przyzwoitości"...
Oj nie mam zamiaru narzucać, przepraszam jeżeli ktoś to tak odebrał. To Jego auto i może je wycenić za ile chce, jak mi się cena nie podoba to po prostu nie kupie. Lotus natomiast to jest trochę specyficzny przypadek bo te auta bardzo powoli tracą na wartości.

Przejrzałem raz jeszcze rynek (głównie za granicą) pod kątem MR2 poliftowych i niestety ceny są tak wysoki. Nadal uważam że 33k zł za takie auto to relatywnie rzecz biorąc za dużo, ale w realiach cen rynkowych, zakładając że przebieg realny a stan dorby, 32k to nie jest kosmos. MR2 to ma być dla mnie auto marzeń, mam na ten cel odłożone ~45k zł, zostanę z nim już na dłużej, ma być idealne, dopieszczone, w planach jest turbo... zatem w perspektywie kilku(nastu?) lat użytkowania 25k zł czy 32k zł nie robi kolosalnej różnicy. Muszę to jeszcze raz przemyśleć.
Awatar użytkownika
xanter
Posty: 713
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 22:01
Model: Inny
Silnik: 3SGTE
Lokalizacja: Legionowo

Re: "Świeżyzna na bazarze"

Post autor: xanter »

Kup sobie sw20 od Kacpra ona też już nie traci na wartości i turbo ma na pokładzie :-)
Awatar użytkownika
tinuviel
Posty: 640
Rejestracja: czwartek 13 sie 2015, 19:33
Model: ZZW30 FL
Silnik: 1zz turbo

Re: "Świeżyzna na bazarze"

Post autor: tinuviel »

xanter pisze:Kup sobie sw20 od Kacpra ona też już nie traci na wartości i turbo ma na pokładzie :-)
ach widziałem, piękne auto, ale przy całym szacunku dla sw20, to nie dla mnie:)
ODPOWIEDZ